سه شنبه ۲۶ ، تير ۱۳۹۷

>> بازی آنلاین استراتژیک امپراطوری های جاوید  <<
 


امپراطوری های جاوید محبوبترین و پیشرفته ترین بازی استراتژیک آنلاین میباشد که به بیش از 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. در این بازی شما یکی از دو نژاد امپراتوری ها و یا صحرانشینان را انتخاب کرده و در کنار هزاران بازیکن دیگر لرزه بر تن دشمنان خود می اندازید.
جوایز: در طول سرور مدیریت پاداش های روزانه هفتگی و ماهانه را به بازیکنان برتر اهدا میکند و در پایان هر سرور به بازیکنان و اتحادهای برتر پاداش های ارزنده ای اهدا میگردد.

در کمتر از یک دقیقه ثبت نام و سپس نژاد خود را انتخاب کرده و فرمانروایی خود را آغاز کنید.
بازی امپراطوری های جاوید به دانلود نیاز ندارد و کاملا رایگان است.

برای شروع کلیک کنید 

::::: تازه ترین رتبه بندی دانشگاه های مشهور دنیا ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

تازه ترین رتبه بندی دانشگاه های مشهور دنیا

در آخرین رتبه بندی تایمز در شاخص اشتهار و معروفیت دانشگاه های هاروارد، انستیتو تکنولوژی ماساچوست (MIT)، کمبریج، استنفورد، برکلی و آکسفورد شش دانشگاه اول معروف دنیا معرفی شدند. از این شش دانشگاه چهار دانشگاه در ایالات متحده و دو دانشگاه دیگر در کشور انگلستان قرار دارند.

دیروز "دکتر جعفر مهراد"، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا گفت:«در بین معیارها و شاخص هایی که این نظام استفاده می کند و تا حدودی با معیارها و شاخص های سایر نظام های رتبه بندی متفاوت است، شاخص اشتهار یا معروفیت دانشگاه است. مجموع شاخص های مورد استفاده در نظام رتبه بندی تایمز 13 شاخص است و شاخص اشتهار از مجموع 100 امتیاز، در حوزه آموزش و پژوهش به ترتیب 15 و 19/5 درصد را به خود اختصاص داده است.»

تازه ترین رتبه بندی دانشگاه های مشهور دنیا

آن طور که سرپرست پایشگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) توضیح داده:

«بعد از رتبه شش که مربوط به دانشگاه آکسفورد با امتیاز 71/2 است، یکباره امتیاز دانشگاه های بسیار معتبر جهان که همواره آنها را در صدر جداول رتبه بندی می بینیم، افت پیدا کرده و در محدوده امتیاز بین 37/9 تا 29/6 قرار می گیرند. این دانشگاه ها شامل پرینستون (رتبه 7)، توکیو (رتبه 8)، دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس (یو.سی.ال.ای) (رتبه 9)، ییل (رتبه 10) و انستیتو فناوری کالیفرنیا با رتبه 11 هستند.»

به گفته مهراد بدین ترتیب در بین 11 دانشگاه معتبر جهان که امتیاز بین 100 تا 29/6 کسب کرده اند، تنها یک دانشگاه از قاره آسیا وجود دارد که آن نیز دانشگاه توکیو با امتیاز 6/35 است. پس از رتبه 11، مجددا امتیاز تعدادی از دانشگاه های معتبر دیگر سقوط می کند، به طوری که این دانشگاه ها با رتبه های 12 تا 16 در دامنه امتیازی بین 23/2 تا 20 قرار می گیرند. دانشگاه های میشیگان، امپریال کالج لندن، شیکاگو، کلمبیا، کرنل و تورنتو رتبه های 12 تا 16 را به دست آورده اند.

در فاصله بین رتبه های 18 تا 20، دانشگاه جانز هاپکینز با امتیاز 17/8، پنسیلوانیا با امتیاز 16/3 و دانشگاه کیوتو در ژاپن با امتیاز 15/9 مشاهده می شوند، خاطرنشان کرد:

«البته بعد از رتبه 20، نام بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان وجود دارد که عموم این دانشگاه ها از نظر علمی جایگاه ممتازی در جهان دارند. اما، آنچه مهم است و به خاطر آن اسامی دانشگاه های معتبر برشمرده شد، صرفا شهرت و اعتبار دانشگاه است که از منظر آموزشی و پژوهشی و بدون پرداختن به تعداد مقالات، استنادها، برندگان جوایز ملی و بین المللی، تعداد دانشجویان و اعضای هیات علمی بین المللی، نسبت استاد و دانشجو و... مورد توجه قرار گرفته است».

البته به گفته این مقام مسوول اندک بودن امتیاز این دانشگاه ها از اعتبار آنها نمی کاهد و این دانشگاه ها همچنان از جهات مختلف در گروه دانشگاه های برتر جهان قرار دارند.

در بین 50 دانشگاهی که از نظر شهرت و معروفیت مشخص شده است، تنها هفت دانشگاه مربوط به قاره آسیا و اقیانوسیه است که این دانشگاه ها شامل دانشگاه کیوتو و توکیو در ژاپن، دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه شینگ هوا و پکن در چین، دانشگاه هنگ کنگ و دانشگاه سیدنی در استرالیا هستند.

دانشگاه هایی که در کشور ما اعتبار ندارند

جالب است بدانید هر کشوری می تواند به سلیقه خود مدرک بعضی از دانشگاه های دنیا را قبول نداشته باشد. مثلا خیلی از دانش آموختگان ایرانی دانشگاه های نه چندان مشهور، وقتی به ایران برمی گردند، نمی توانند از مدرک شان استفاده کنند چون وزارت علوم ما سطح علمی آن دانشگاه را قبول ندارد. اینجاست که این رتبه بندی ها اهمیت پیدا می کند. همین دیروز مدیرکل امور دانش آموختگان وزارت علوم تحقیقت و فناوری اعلام کرد:«اعتبار 50 دانشگاه خارجی در این وزارتخانه رد شده است».

"محمدحسین مجلس آرا" گفته:«سال گذشته از میان مدارک ارسالی به اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، حدود 50 مدرک غیرمعتبر شناخته شد و مورد تایید قرار نگرفتند. مدارک غیرمعتبر، مدارکی است که دانشگاه های آنها در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم قرار ندارند.»

او در ادامه توضیح داده:«درباره مدارک دانشگاهی که برای تایید به وزارتخانه ارسال می شود، ابتدا بررسی می شود که آیا مدرک مربوطه در لیست دانشگاه های مورد تایید کشور مربوطه قرار دارد یا خیر. در صورتی که دانشگاه مذکور مورد تایید کشور اصلی نبود در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نیز قرار نخواهد گرفت. اگر دانشگاه خارجی مورد تایید کشور خودش باشد، وزارت علوم نیز براساس استانداردهای خود دانشگاه مربوطه را مورد بررسی قرار می دهد که در صورت داشتن شرایط لازم، آن دانشگاه خارجی نیز به دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم اضافه می شود و در صورت نداشتن ضوابط لازم به عنوان دانشگاه های غیرمعتبر لحاظ خواهد شد.»

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت از جمله مطالب، محتوا و تصاویر متعلق به وطن دانلود میباشد.
استفاده از مطالب وطن دانلود دات کام در سایت ها تنها با ذکر منبع و درج لینک مجاز میباشد.